İstanbul Newroz

İstanbul Newroz'u için 1,5 milyon kişilik ses sistemi

İstanbul’da yarın yapılacak Newroz kutlamaları için Kazlıçeşme Meydanı’nda hazırlıklar sürüyor. Alana, 1,5 milyon kişilik ses sistemi kuruluyor.İstanbul’da yapılacak Newroz kutlamaları, yarın Kazlıçeşme Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Kutlamalar için meydanda hazırlıklar sürüyor. Meydanın et

İstanbul’da yapılacak Newroz kutlamaları, yarın Kazlıçeşme Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Kutlamalar için meydanda hazırlıklar sürüyor. Meydanın etrafı bariyerlerle kapatılırken, çevre caddeler de bariyerlerle çevrildi. Alan yabancı maddelerden temizlenirken sahne kurma çalışmaları da devam ediyor. Platformun sabah saatlerine kadar tamamlanması planlanıyor.

Organizasyonun teknik sorumlusu Mesut Kılıç, çalışmalara dün geceden itibaren başladıklarını söyledi. Teknik işler dışındaki hazırlıkların tamamlandığını belirten Kılıç, “Platform çalışmalarını da sabah 05.00’e kadar bitireceğiz. Alana, 1,5 milyon kişilik ses sistemi kuruluyor. Soğuk hava sürpriz oldu ama çalışmalarımızı tamamlayacağız.” dedi. (İSTANBUL)

www.evrensel.net