29 Nisan 2011 08:49

4 koldan Taksim'e yürünecek

İstanbul 1 Mayıs Tertip Komitesi, 1 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan 1 Mayıs kutlamalarının programını açıkladı. Buna göre işçi ve emekçiler Taksim Meydanı’na 4 koldan yürüyüşle giriş yapılacak.Aralarında Türk-İş, Hak-İş, DİSK, KESK, Memur-Sen ve TMMOB’un da bulunduğu çok sayıda kur

4 koldan Taksim'e yürünecek

Paylaş

Aralarında Türk-İş, Hak-İş, DİSK, KESK, Memur-Sen ve TMMOB’un da bulunduğu çok sayıda kurumdan oluşan 1 Mayıs Tertip Komitesi, Türk-İş 1. Bölge Temsilciliği’nde basın toplantısı düzenledi. KESK Genel Sekreteri Kasım Birtek 1 Mayıs günü saat 11.00’da kurum başkanlarının Kazancı Yokuşu’nda yapacakları çelenk koyma töreni ve saygı duruşuyla alana girişlerin başlayacağını söyledi.

Alanda kurulacak olan sahneden tiyatro sanatçılarının ve Ruhi Su Dostlar Korosu’nun seslendireceği 1 Mayıs Marşı ile kutlamaların başlayacağını anlatan Birtek, alana 4 koldan yürünerek girileceğini ifade etti. Birtek, Dolmabahçe tarafından Türk-İş, Hak-İş ve Memur-Sen’in arkasında yer alan siyasi partilerin, Gümüşsuyu ve Mete Caddeleri’nden kitle örgütlerinin, Şişhane tarafından yürüyen KESK ve arkasındaki kortejin Tarlabaşı bulvarından, DİSK ve meslek odalarının ise Şişli tarafından alana gireceklerini ifade etti. Birtek, Kardeş Türküler, Grup Yorum ve Agirê Jiyan’ın Marmara Oteli’nin önünde kurulacak olan sahneden 1 milyon kişiye türkülerini seslendireceğini söyledi. Birtek son olarak, “Bütün İstanbul halkını bu emeğin bayramına, uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma gününde tek ses, tek yürek olmaya davet ediyoruz” diyerek 1 Mayıs’a katılım çağrısı yaptı. Birtek’in açıklamasının ardından diğer kurum temsilcileri de birer konuşma yaparak 1 Mayıs’a katılım çağrısı yaptı. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Kesin aday listeleri yayımlandı

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa