15 Mart 2013 08:31

THY işçilerinden Habertürk yazarına protesto

Hava-İş Sendikası üyeleri, Habertürk önünde eylem yaptı. 291 gündür direnişte olan Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) üyeleri, Habertürk gazetesi yazarı Güntay Şimşek'in, "THY'de kritik son bir ay" başlıklı yazısına tepki göstermek amacıyla gazete binası önünde eylem yaptı. "THY

THY işçilerinden Habertürk yazarına protesto

Paylaş

Eylemde konuşan Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin, Habertürk yazarı Güntay Şimşek'in yazısına tepki göstererek, "Siz kanla beslenmeye alışık bir ırkın soyundan geliyorsunuz. Türkiye'de yapılanları herkes görüyor ama biz bu ülkeyi size teslim etmeyeceğiz" diye konuştu. "Senin hiç mi vicdanın yok" diyerek Şimşek'e seslenen Ayçin, "Sen ve senin gibiler satılmışsınız. Eğer sende yürek varsa 291 gündür işini kaybetmiş insanların acılarını, işten atılan 10 bin işçiyi yaz. Kârının üstüne kâr katmak için çalışanlarını sömüren şirket yönetimini, dünyanın en çok uçuşunu yapan ama en az dinlenen hava yolu çalışanlarının THY çalışanları olduğunu yaz" dedi.

Konuya ilişkin hazırlanan basın açıklamasında ise Güntay Şimşek'in kaleme aldığı yazının gerçekleri yansıtmadığı belirtildi. "THY'de kritik son bir ay" başlıklı köşe yazısının tek taraflı olduğu vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bu gazeteci kendine sağlanan köşesinde hiç araştırmadan, hem savcı, hem havayolu patronlarının avukatı hem de kararı veren hakim rolüyle aylardır direnişte olan Hava-İş Sendikası'nı karalayarak yargısız infaz yapmaktadır. Vicdanı ve adalet duygusunu yitiren hiçbir THY yöneticisi ve çalışanı Hava-İş'i satın alamamıştır ve alamayacaktır." (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Metal işçileri öfke biriktiriyor

SONRAKİ HABER

ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa sorumlusu Mitchell'dan istifa kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa