14 Mart 2013 13:21

AKP'li meclis üyesinden çirkin saldırı

Newroz’a sayılı günler kala siyasi partilerin ve demokratik kitle örgütlerinin çalışmaları devam ediyor. Emek Partisi de (EMEP) Newroz’a katılım için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz gün EMEP üyeleri, Newroz afişlerini asarken sözlü ve fiziksel saldırıya uğradı. EMEP Avcılar İl&ccedi

AKP'li meclis üyesinden çirkin saldırı

Paylaş

“Kendisinin AKP Meclis üyesi Cemil Topçu olduğunu söyleyen biri, Marmara Caddesi’nde inşaatı süren camiinin çevresinde bulunan metallere afiş asmamıza müdahale etmeye çalıştı. ‘Kadın olmasanız (üç kadındık) ben yapacağımı bilirdim’ diyerek afişleri yırtmakla tehdit etti. Bize müdahale etmesi için bir nedenmiş meclis üyesi olmasını sürekli olarak vurguladı. Bizim de tıpkı kendileri gibi yasal siyasi bir parti olduğumuzu, benim de ilçe başkanı olduğumu söylememle beni itekleyerek ‘Gidin buradan, bir daha camiye afiş yapmayın’ diye bağırmayı sürdürdü. Sürekli kadın olduğumuzu aşağılayarak vurgulayan Topçu, çevredeki insanlara dönerek ‘Kadın haliyle bir de cevap veriyor, cami çevresine afiş mi yapılırmış’ diyerek hedef saptırmaya çalıştı. Kadını aşağılamaya dönük siyasetini din iman söylemiyle haklı göstermeye çalıştı. Mensubu olduğu siyaset kadınlara mutlaka beş çocuk derken üç kadın ısrarla sokakta siyaset yapıyor, ellerinde fırçalar afişe çıkıyor. Bu o adamın anlayabileceği bir şey elbette değil.
Etrafta biriken halka ‘Götürün bunları yoksa elimden bir kaza çıkacak’, ‘Bir de kadınsınız’ gibi tacize varan sözleri biz üç kadını çok da şaşırtmadı. Bizler bunların başta kadınlar olmak üzere muhalif insanlara düşmanca, saldırgan tutumlarını biliyor ve buna karşı mücadele ediyoruz. AKP, Avcılar’da aylardır üyelik standı açıyor ve herkesi üye yapmaya çalışıyor. 8 Martta kadınlara karanfil dağıtıyor, ama sokakta kendi gibi düşünmeyen kadınlara saldırıyor. Biz de Avcılar’da tüm propaganda araçlarımızla AKP iktidarını eleştiriyoruz. Her yerde afişlerimiz, bildirilerimiz var. Cemil Topçu’nun inşaat halindeki camiden çıkıp bize ve afişlerimize saldırmasının rastlantı olmadığını düşünüyoruz. Bu saldırıya karşı suç duyurusunda bulunacağız. AKP ve Cemil Topçu gibileri Avcılar’da amaçlarına ulaşamayacak. Kadınlar yine siyaset yapacak yine sokaklarda olacak yine mücadeleye devam edecek.”

Zehra Saltık, Emek Partisi Avcılar İlçe Başkanı

ÖNCEKİ HABER

Üniversite arazisinde talana devam!

SONRAKİ HABER

İsrail'den Suriye'deki İran hedeflerine saldırı: 4 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa