29 Nisan 2011 06:18

Tuzla’da fabrika yangını

Tuzla’da Baymak Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait fabrikada yangın çıktı. Yangın, itfaiyenin çalışması sonucu kontrol altına alındı. Dumandan etkilenen bir itfaiye erine olay yerindeki ambulansta müdahale edildi.Orhanlı Beldesi Orta Mahalle Akdeniz Caddesi 7 numarada bulunan Baymak Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait fabrikada dün

Tuzla’da fabrika yangını

Paylaş

Tuzla’da Baymak Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait fabrikada yangın çıktı. Yangın, itfaiyenin çalışması sonucu kontrol altına alındı. Dumandan etkilenen bir itfaiye erine olay yerindeki ambulansta müdahale edildi.

Orhanlı Beldesi Orta Mahalle Akdeniz Caddesi 7 numarada bulunan Baymak Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait fabrikada dün saat 22.00 sıralarında yangın çıktı. Üç katlı binanın bodrumunda başlayan yangın sebebiyle gece vardiyasındaki işçiler tahliye edildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen Orhanlı İtfaiyesi’ne bağlı ekipler yetersiz kaldı. Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Tuzla, Kartal, Kurtköy, Ümraniye ve Pendik’ten de itfaiye ekipleri sevk edildi.

Çıkış sebebi henüz belirlenemeyen yangında yaklaşık bin metrekarelik fabrikayı duman kapladı. Bodrum ve birinci kattaki yangın itfaiyenin yaklaşık 3 saatlik çalışmasıyla kontrol altına alındı. Dumandan etkilenen bir itfaiye erine olay yerinde bekleyen ambulansta müdahale edildi. İtfaiyecinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Fabrika çalışanlarına dumandan etkilenmemeleri için maske dağıtıldı. Çalışanlar, zehirlenme ihtimaline karşı ayran içti. Olay yerine tedbir amacıyla çok sayıda ambulans sevk edildi.

Maddi hasara sebep olan yangının çıkış sebebini belirlemek inceleme başlatıldı. (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Sorumlu kim?

SONRAKİ HABER

İsveç’te Sosyal Demokrat-Yeşiller ‘sağcı’ hükümeti kuruluyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa