MGK

MGK'de kafa aynı!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında Çankaya Köşkü’nde yapılan ve yaklaşık 7 saat süren Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından bildiri yayınlandı. Bildiride, Kürt sorununun çözümü için başlatılan “sivil itaatsizlik” eylemleri, “insan hakları kisvesi altında gerçekleşti

‘İNANÇ TAZELENDİ'

12 Haziran'da yapılacak seçimlerin güvenliği konusunun etraflıca görüşüldüğünün belirtildiği bildiride, "Terör örgütü ve yandaşlarının halkımızın demokratik tercihlerini serbestçe ortaya koyabilmelerini engellemeyi amaçlayan teşebbüslerinin güvenlik güçlerimizce alınacak tedbirlerle ülkesine ve demokrasiye içtenlikle bağlı olan halkımızın sağduyulu yaklaşımı sayesinde başarıya ulaşamayacağına olan inanç teyit edilmiştir" denildi.

SURİYE KONUŞULDU

Bildiride toplantıda ayrıca Suriye’deki gelişmelerinde ele alındığı belirtilerek, Türkiye'nin ayrıcalıklı bağlara sahip olduğu, dost ve kardeş Suriye'de toplumsal olayların tırmanmasından ve yaşanan can kayıplarından duyulan derin kaygı ve üzüntünün kaydedildiği dile getirilerek, "Güvenlik güçlerinin de halka yaklaşımlarında azami duyarlılık göstermesi gerektiğinin altı çizilmiştir. Suriye’de atılım reform adımları desteklenecektir" denildi. (DİHA)

www.evrensel.net