Başkaldıran kadının dramı

Başkaldıran kadının dramı

8 MART Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle çeşitli eylem ve etkinlikler yapan Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği; Güngör Dilmen’in yazıp, Tiyatro Arın’ın sahnelediği “Kurban” oyununu,  Çaycuma’da tiyatro severlerle buluşturdu. Fahri Bozbaş’ın yönetmenliğini üstlendiği oyun, Ön

Tiyatro Arın’ın yirmi beş kişilik kadrosu; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri, öğretmenler, ev kadınları, hemşire, işçi, emekli ve esnaflardan oluşuyor. Oyunda küçük kız çocuğu Zeynep rolünü oynayan Ödül Genç ile Murat rolündeki çocuk oyuncu Arda Kumsal izleyicilerden büyük alkış aldı.
Oyun, törelere başkaldıran Zehra adlı kadınının dramını konu alıyor. Zehra’nın mücadelesi bireysel olmakla birlikte, toplumsal anlam da taşıyor. Yazar, Zehra aracılığıyla toplumsal eleştiri yapmaktadır. Yaşadığı dram Zehra ve iki çocuğunun trajik bir şekilde ölümüne neden olur. Oyunun sonunda küçük kız çocuğu Zeynep rolünü oynayan Ödül Genç’e, Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol tarafından plaket verildi. (Zonguldak/EVRENSEL)

www.evrensel.net