Elazığ

Elazığ'da 8 Mart

8 Mart etkinliklerini bir haftalık sürece yayan Elazığ Kadın Platformu, dün Elazığ Postane Meydanı'na kadar yürüyerek orada bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına HDK VE KESK bileşenleri katıldı.Basın metnini okuyan SES üyesi Nebahat Kaya  8 Mart'ın tarihine değinerek ‘çalışma yaşamında

8 Mart etkinliklerini bir haftalık sürece yayan Elazığ Kadın Platformu, dün Elazığ Postane Meydanı'na kadar yürüyerek orada bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına HDK VE KESK bileşenleri katıldı.

Basın metnini okuyan SES üyesi Nebahat Kaya  8 Mart'ın tarihine değinerek ‘çalışma yaşamında evde ve diğer alanlarda ayrımcılığa şiddete ve savaşa karşı sesimizi yükseltiyoruz, erkek egemen zihniyetin yarattığı siyasal ve sosyal kuşatılmışlığı kırmak, umutlu ve onurlu bir geleceği kurmak, kaybettiklerimizi kazanımlara dönüştürmek için alanlardayız’ diyen Kaya, öncelikli taleplerinin cinsel, sınıfsal ve ulusal sömürünün son bulması olduğunu söyledi .

Talepler arasında tüm çalışanların eşit koşullarda çalışması, ev kadınlarının sendikalaşmayla ilgili önlerindeki engellerin kaldırılması ve 8 Mart'ın resmi tatil ilan edilmesi vardı. (Elazığ/EVRENSEL)

www.evrensel.net