07 Mart 2013 09:40

‘KCK’ davasında iddianameler okundu

118’i tutuklu 205 Kürt siyasetçi, akademisyen, gazeteci ve insan hakları savunucusunun yargılandığı ‘KCK’ İstanbul ana davasının dördüncü duruşması, dün iddianamenin okunması ile devam etti.İstanbul’da 2011 yılında yürütülen ‘KCK’ operasyonları kapsamında gözaltına alınan ve aralarınd

‘KCK’ davasında iddianameler okundu

Paylaş

118’i tutuklu 205 Kürt siyasetçi, akademisyen, gazeteci ve insan hakları savunucusunun yargılandığı ‘KCK’ İstanbul ana davasının dördüncü duruşması, dün iddianamenin okunması ile devam etti.

İstanbul’da 2011 yılında yürütülen ‘KCK’ operasyonları kapsamında gözaltına alınan ve aralarında BDP’li siyasetçiler, insan hakları savunucuları, yazar, gazeteci ve akademisyenlerin de bulunduğu 118’i tutuklu 205 kişinin yargılandığı davanın 4’üncü duruşmasının 3’üncü oturumu Silivri Cezaevi Yerleşkesinde, İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye devam etti. Duruşmaya tutuklu sanıklardan 14’ü sağlık sorunlarından ötürü katılmazken, tutuksuz yargılananlardan 3 kişi katıldı. Yapılan kimlik tespitlerinin ardından duruşma iddianamenin 1676’ncı sayfasından itibaren TRT spikerleri tarafından okunmaya devam etti. İddianamenin, BDP Siyaset Akademisinde görülen derslerin ortam dinlemeleri kısmı okundu. (İstanbul/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

‘Yönetici atamaları bilinçli olarak geciktirildi’

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa