Şeker’in cenazesi Bismil’de toprağa verildi

Şeker’in cenazesi Bismil’de toprağa verildi

Bismil’de polisin attığı gaz bombası nedeniyle fenalaşan ve Diyarbakır’a götürülürken yolda kalp krizi geçirerek, yaşamını yitiren Kazım Şeker’in (60) cenazesi yüzlerce kişi tarafından toprağa verildi.Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde lise öğrencisi Halil İbrahim Oruç’un katillerinin bulunması

Bismil’de polisin attığı gaz bombası nedeniyle fenalaşan ve Diyarbakır’a götürülürken yolda kalp krizi geçirerek, yaşamını yitiren Kazım Şeker’in (60) cenazesi yüzlerce kişi tarafından toprağa verildi.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde lise öğrencisi Halil İbrahim Oruç’un katillerinin bulunması için İlçe Kaymakamlığı’na yürüyen kitlenin engellenmesinin ardından polis müdahalesiyle başlayan olaylarda gaz bombasından etkilenen ve fenalaşan Kazım Şeker, Diyarbakır’a tedavi için götürülürken yaşamını yitirdi. Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılan Şeker’in cenazesi yakınları tarafından alındıktan sonra Bismil’e getirilerek, Tekel Mahalle Camisi’nde dini vecibeleri yerine getirildikten sonra yüzlerce kişinin katılımıyla Şentepe Mahallesi’nde bulunan TOKİ Mezarlığı’nda yüzlerce kişi tarafından toprağa verildi. (DİYARBAKIR)

www.evrensel.net