DİSK olağanüstü genel kurula gidiyor!

DİSK olağanüstü genel kurula gidiyor!

DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu’nun istifasının ardından yaşanan tartışmalar DİSK’te olağanüstü genel kurul yapma kararının alınmasına neden oldu.DİSK olağanüstü genel kurulunun nisan ayının ilk iki haftası içinde yapılması bekleniyor.Konuyla ilgili açıklama yapan DİSK Yönetim Kurulu, 5 Mart 2013 tarihinde

DİSK olağanüstü genel kurulunun nisan ayının ilk iki haftası içinde yapılması bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan DİSK Yönetim Kurulu, 5 Mart 2013 tarihinde yapılan toplantıda Nisan ayı içerisinde Olağanüstü Genel Kurul’u toplama kararı alındığını bildirdi.

Yapılan açıklamada Olağanüstü Genel Kurul kararı alınmasında belirleyici faktörün, işçi sınıfına yönelik saldırıların alabildiğine arttığı bir dönemde yaşanmakta olan sorunların bir an önce çözülerek, içinde bulunulan mücadele sürecine daha etkin müdahale olanaklarının yaratılması olduğu belirtildi Açıklamada olağanüstü genel kurulun toplanması için hazırlık çalışmalarına başlandığı dile getirildi


GENEL-İŞ'TEN OLAYLI GENEL KURUL AÇIKLAMASI

DİSK Genel-İş Genel Yönetim Kurulu, İstanbul Avrupa Yakası 3 No’lu Şube Olağanüstü Genel Kurulu ile ilgili basın açıklaması yaptı.

İstanbul Avrupa Yakası 3 No’lu Şubenin Olağanüstü Genel Kurulunun 3 Mart Pazar günü İstanbul’da toplanıp seçimini yaptığı belirtilen açıklamada, “Seçim sonunda Can Çokürkmez Şube Başkanlığı görevine seçilmiştir” denildi.

Genel Kurulun normal koşullarda başladığı, seçimlere geçilmesiyle divan kurulunun görevinin sona erdiği ve genel kurul yönetiminin seçim kuruluna geçtiği belirtilen açıklamada. “Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra sonuçları kabullenemeyen grubun gerilimi tırmandırması, seçim kurulu başkanının salona polis çağırmasına neden olmuştur. Salona güvenlik kuvvetlerinin çağrılmasının salonda hazır bulunan DİSK Genel-İş Genel Yönetim Kurulu ile bir bağlantısının olması söz konusu değildir” denildi.

DİSK/Genel-İş Genel Yönetim Kurulu’nun hiçbir tehdide, şantaja ve baskıya boyun eğmeyeceğini bu seçimlerde de gösterdiği söylenen açıklamada, “Genel Yönetim Kurulu olarak Genel-İş üyeleri dışında hiç kimseye sendikamız üzerinde egemenlik hakkı tanımayacağız. Olağanüstü şube genel kurulu sonrasında bir grubun sendikamızın adını da kullanarak Şişli Belediyesi önünde bazı eylemler yaptığı bilgisi de sendikamıza ulaşmıştır. Bu eylemle sendikamızın herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır” denildi. (İSTANBUL)

www.evrensel.net