05 Mart 2013 09:59

‘Katil Erdoğan’ hakaret değil

ROBOSKÎ Katliamı’nın hemen ardından Aydın’da yapılan protesto gösterisinde atılan ‘Katil Erdoğan’ sloganıyla ilgili açılan davada, beraat kararı veren mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. Mahkeme gerekçeli kararında ‘Bu slogan hakaret değil” dedi.  7 kişi hakkında ‘Başbakana hakaret&rsquo

‘Katil Erdoğan’ hakaret değil

Paylaş

ROBOSKÎ Katliamı’nın hemen ardından Aydın’da yapılan protesto gösterisinde atılan ‘Katil Erdoğan’ sloganıyla ilgili açılan davada, beraat kararı veren mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. Mahkeme gerekçeli kararında ‘Bu slogan hakaret değil” dedi.  
7 kişi hakkında ‘Başbakana hakaret’ iddiasıyla açılan davada 29 Ocak 2013’te beraat kararı veren Aydın 1. Sulh Ceza Mahkemesi kararının gerekçesinde sanıkların ‘Katil Erdoğan’ sözünü 34 köylünün öldürülmesinden duydukları öfke ve üzüntünün etkisiyle söyledikleri belirtilerek, “Olayın aydınlatılması Başbakanının sorumluluğu içindedir. Sanıkların bu bilinçle sorumluluğunu hatırlatmak suretiyle, Başbakan’ı göreve çağırma amacıyla bu sözü söyledikleri anlaşılmıştır” denildi. Başbakana yalnızca zararsız ve lehte eleştiriler değil, şoke eden, rahatsız edici düşüncelerin de ifade edilebileceği belirtilen kararda “‘Katil Erdoğan’ sözü kaba ve provokatif olsa da sanıklar Uludere olayına dayanarak keskin ve dikkat çekici bir dil kullanmışlardır, atılı suçun yasal unsurları oluşmamıştır” denildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Rojava için komisyonlar kuruldu

SONRAKİ HABER

BUDO'dan sefer iptalleri

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa