05 Mart 2013 11:04

Zabıtalar güvence istiyor

İzmir’de zabıta personeline yapılan saldırılar kınanarak, zabıtaların yaşadığı sorunlar dile getirildi.Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan eylemde konuşan Tüm Bel-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Yaşar Gül, zabıta emekçilerinin kamu düzenini sağlamak, halkın sağlığı ve huzuru adına şehri daha yaşanılabilir hale ge

Zabıtalar güvence istiyor

Paylaş

Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan eylemde konuşan Tüm Bel-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Yaşar Gül, zabıta emekçilerinin kamu düzenini sağlamak, halkın sağlığı ve huzuru adına şehri daha yaşanılabilir hale getirmek için görev yaptıklarını dile getirdi. Gül, zabıtaların görevleri sırasında her türlü şiddete maruz kalarak, hakarete ve tacize uğradığını, yaralandığını ve sakat kaldığını dile getirdi. Zabıtaların masa başında çalışan kamu emekçisiyle aynı kapsamda değerlendirilemeyeceğini ifade eden Gül, zabıta emekçilerine yıpranma hakkı ve herhangi bir nakdi tazminat verilmediğini kaydetti.  “İşsizliğin, dilencilerin ve seyyar satıcıların sokaklara çıkmasının sorumlusu zabıtalar değildir” diyen Gül, işsizliği önlemenin ülkeyi yöneten AKP Hükümetinin görevi olduğunu vurguladı.

Zabıta emekçilerinin taleplerini ifade eden Gül, “Genel İdari Hizmetler sınıfında olan zabıtalar, yaptıkları görev zorluğu nedeniyle bu hizmet sınıfından çıkarılmalı ve 657 sayılı DMK’ye Belediye zabıtası hizmetleri sınıfı eklenmelidir. Zabıta Kuruluş Kanunu yeni gelişme ve ihtiyaçlar dikkate alınarak çıkarılmalıdır” dedi. Gül son olarak hükümet tarafından taleplerinin dikkate alınmasını ve bu haksız gidişe, ‘dur’ denilerek bir an önce ilgili yasal düzenlemelerin yapılmasını istediklerini ifade etti. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Chavez'in sağlık durumu kötüye gidiyor

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa