‘Türkiye’nin geleceğini biz belirleyeceğiz’

‘Türkiye’nin geleceğini biz belirleyeceğiz’

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku Adana Bağımsız Milletvekili Adayı  Murat  Bozlak, Ceyhan’da coşkulu bir kitle tarafından karşılandı. Ceyhan’ın Küçükkırım Mahallesi’nde seçim bürosu açılışına katılan Bozlak’ı binlerce kişi karşıladı.  Ceyhan girişinde konvoyla karşılanan Bozlak, i

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİN İTTİFAKI

EMEP GYK Üyesi Halil İmrek, yıllarca Kürtlerin, işçilerin, emekçilerin temsilcilerinin Meclise girmemesi için her türlü engellin konduğunu ifade ederek  “Bütün bu engellemelere karşı; emek, özgürlük ve demokrasi güçlerinin desteklediği bağımsız adaylara verilen vetolar halkın karşı koyuşuyla boşa çıkarılmıştır. Bunu yapanlar şunu unuttular;  Kürtler artık eski Kürtler değil. Bu engellemeyi bu halk püskürttü. Biz uzun bir zamandır bir ittifak çalışması ile seçimlere giriyoruz. Bu ittifak Türkiye’nin geleceğini kazanma ittifakıdır.” diye konuştu.

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku Adana Bağımsız Milletvekili Adayı Murat Bozlak ise konuşmasına bu blokta yer alan tüm parti ve gruplara teşekkür ederek başladı.  Emek Özgürlük ve Demokrasi Blokunun bir Türkiye resmi olduğunu dile getiren Bozlak,  “Ve diyoruz ki Türkiye’nin geleceğini biz belirleyeceğiz.” dedi.

Yüzde 10 seçim barajını eleştiren Bozlak, AKP’nin iki dönemdir iktidar olmasına rağmen bu barajla ilgili bir girişiminin olmadığını belirterek, “CHP ise bu sorunu çözelim türü yaklaşımlarla kendisini öne atıyor. Eğer bu konuda samimiyse toplar Meclisi, seçimler 6 ay ertelensin der.  Bunu da yapmayacağına göre, böyle bir girişimle kendisini Kürtlere hoş göstermeye çalışmaktadır.“ dedi. (Adana/EVRENSEL)

www.evrensel.net