Bölge’de bağımsız adayların pusuladaki sıralamaları belli oldu

Bölge’de bağımsız adayların pusuladaki sıralamaları belli oldu

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku'nun Diyarbakır, Batman, Urfa ve Antep adaylarının oy pusulalarındaki sıraları belli oldu.Diyarbakır’da İl Seçim Kurulunda yapılan kura çekimi ile toplam 9 bağımsız adayın yarışacağı oy pusulasındaki sıralama belli oldu. Diyarbakır’da Leyla Zana 2’nci, Nursel Aydoğan 3’ünc&uu

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku'nun Diyarbakır, Batman, Urfa ve Antep adaylarının oy pusulalarındaki sıraları belli oldu.

Diyarbakır’da İl Seçim Kurulunda yapılan kura çekimi ile toplam 9 bağımsız adayın yarışacağı oy pusulasındaki sıralama belli oldu. Diyarbakır’da Leyla Zana 2’nci, Nursel Aydoğan 3’üncü, Emine Ayna 4’üncü, Hatip Dicle 5’inci, Şerafettin Elçi 7’nci., Altan Tan 8’inci sırada yer alıyor.

Batman’da Emek Demokrasi ve Özgürlük Blokunun bağımsız adayları Ayla Akat Ata ve Bengi Yıldız’ın da oy pusulasındaki sıralamaları belli oldu. İl Seçim Kurulunda yapılan kura çekimi ile Yıldız 1’inci sırada Ata ise 2’nci sırada yer aldı.

Oldukça fazla bağımsız aday olan Urfa’da toplam 10 aday için yapılan kura çekiminde Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku adayları İbrahim Binici 4’üncü sırada, İbrahim Ayhan ise 9’uncu sırada yer aldı.

Antep İl Seçim Kurulunda yapılan kura çekimi sonucu Blokun adayı Akın Birdal oy pusulasında 3’üncü sırada yer aldı. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net