26 Nisan 2011 14:10

İsrail: Falk Gazze’ye giremez

İSRAİL yönetimi, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Özel Raportörü Richard Falk ile işbirliği yapmayı yine reddederek, Falk’ın Filistin topraklarına gitmesine izin vermedi. 25 Nisan - 3 Mayıs tarihleri arasında bölgeyi ziyaret edecek olan Falk, Mısır ve Ürdün’ü de kapsayan ziyaretinde Filistin topraklarında bulunan veya ç

İsrail: Falk Gazze’ye giremez

Paylaş

İSRAİL yönetimi, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Özel Raportörü Richard Falk ile işbirliği yapmayı yine reddederek, Falk’ın Filistin topraklarına gitmesine izin vermedi. 25 Nisan - 3 Mayıs tarihleri arasında bölgeyi ziyaret edecek olan Falk, Mısır ve Ürdün’ü de kapsayan ziyaretinde Filistin topraklarında bulunan veya çalışan üst düzey yetkililer, insan hakları temsilcileri, BM ajansları ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelecek.

İsrail, Mayıs 2008’de bu göreve atanan Falk ile şimdiye kadar işbirliği yapmamıştı. İsrail, Falk’ın girişimlerini engelleyerek İnsan Hakları Konseyi’nin kendisine verdiği yetkilere de engel olmuş bulunuyor. Richard Falk’ın 2008 yılında İsrail’e gelişinde ülkeye girişi de engellenmişti. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Guantanamo’da Filistinliler de varmış

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa