Antep’te ilk seçim bürosu açıldı

Antep’te ilk seçim bürosu açıldı

Antep’te dün binlerce kişinin katılımı ile Emek, Demokrasi ve özgürlük Bloku'nun ilk seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.Güzelvadi Mahallesi’nde açılan seçim bürosuna, “Emek Özgürlük ve Demokrasi Bloku” Antep Bağımızı Milletvekili Adayı Akın Birdal, BDP Ante

Güzelvadi Mahallesi’nde açılan seçim bürosuna, “Emek Özgürlük ve Demokrasi Bloku” Antep Bağımızı Milletvekili Adayı Akın Birdal, BDP Antep İl Örgütü yöneticileri, EMEP Antep İl Başkanı Mecit Bozkurt, EDP Antep İl Başkanı Emin Nesanır da katıldı.

Seçim bürosunun emek, özgürlük ve demokrasinin kapısı olacağını belirten Birdal, “Bu kapıyı açıyoruz ve sizler bu kapıyı kapattırmayacaksınız. Dün olduğu gibi bundan sonra da kapattırmayacaksınız” dedi. Başta Bölge olmak üzere her yerde çözüm çadırları kurarak yurttaşların demokratik halk direniş hakkını kullandığını vurgulayan Birdal, halkın örgütlü gücü karşısında “gerici sistemlerin” yenilmeye mahkum olduğunu ifade etti. Birdal, ayrıca Didan Aşireti’nden 3 bin kişinin AKP’den BDP’ye geçmesini ulusal birlik açısından atılan önemli bir adım olduğunu belirtti. Yapılan konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı yapıldı. (ANTEP)

www.evrensel.net