25 Nisan 2011 10:39

Salih’in koltuk inadı sürüyor

YEMEN lideri Ali Abdullah Salih’in İngiliz medyasında yer alan bir mülakattaki ifadeleri, 32 yıldır oturduğu koltuğu kolay kolay bırakmayacağı yorumlarına neden oldu. “Görevi kime devredeceğim, isyancılara mı?” diyen Salih, 2013’teki seçimlere kadar iktidarı terk etmeyeceği sinyalini verdi.Yemen hükümeti, geçtiğimiz

Salih’in koltuk inadı sürüyor

Paylaş

YEMEN lideri Ali Abdullah Salih’in İngiliz medyasında yer alan bir mülakattaki ifadeleri, 32 yıldır oturduğu koltuğu kolay kolay bırakmayacağı yorumlarına neden oldu. “Görevi kime devredeceğim, isyancılara mı?” diyen Salih, 2013’teki seçimlere kadar iktidarı terk etmeyeceği sinyalini verdi.

Yemen hükümeti, geçtiğimiz gün, Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ülkelerinin sunduğu ve Salih’in bir ay içinde istifasını öngören geçiş planını kabul etmişti. Aylardır Ali Abdullah Salih aleyhtarı protestolara sahne olan ülkede, söz konusu plana muhalefet de büyük ölçüde sıcak bakıyordu.

Körfez ülkelerinin Yemen’deki krize çare olarak sunduğu planın sözde kalacağından endişe duyan muhalifler, Salih’in bir an önce istifasını istiyor.

HALKA ATEŞ AÇILDI

Yemen’in güneybatısındaki Taiz şehrinde, Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih karşıtı göstericilere ateş açılması sonucu en az 10 kişi yaralandı.

Taiz yakınlarındaki bir sanayi bölgesine gitmek isteyen yüzlerce kişinin polis ve sivil giyimli silahlı kişiler tarafından durdurulduğu belirtildi.

Görgü tanıkları, 10 kişinin vücutlarına isabet eden mermilerle yaralandığını, çok sayıda kişinin de atılan göz yaşartıcı gazdan etkilendiğini ifade etti. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Fas da isyan kervanına katıldı

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa