Taşeron işçisinin direnişi 44. gününde

Taşeron işçisinin direnişi 44. gününde

 İZMİR Buca Belediyesi’nde taşeron işçisi olarak Batı Gül Tunç, eyleminin 44. gününde CHP’li belediyelerin sessizliğine isyan etti.Taşeron işçisi Batı Gül Tunç, İzmir Basmane’de direnişinin 44. günü nedeniyle basın açıklaması yaptı. “Buca Belediyesi’nde taşeron işçi ola

 İZMİR Buca Belediyesi’nde taşeron işçisi olarak Batı Gül Tunç, eyleminin 44. gününde CHP’li belediyelerin sessizliğine isyan etti.
Taşeron işçisi Batı Gül Tunç, İzmir Basmane’de direnişinin 44. günü nedeniyle basın açıklaması yaptı. “Buca Belediyesi’nde taşeron işçi olarak çalışıyordum. Taşerona ve sendikasız çalışmaya karşı mücadele ettiğim için işten atıldım” diyen Tunç, CHP İzmir İl Binası’nda direnişine devam edeceğini söyledi. Buca’da sendikalı iş hakkı için mücadele ederken CHP İl Başkanı Tacettin Bayır’ın sendikalı iş sözünün arkasında durmadığını kaydeden Tunç, “Direniyorum çünkü hala işsizim. Direniyorum çünkü hala sendikasızım. Direniyorum çünkü hala CHP belediyelerinde taşeron sistemi devam ediyor” dedi. CHP üyelerinin kendisini görmemesi için il binasına girerken kendisini görmemezlikten geldiğini belirten Tunç, “Haykırıyorum taleplerim en doğal hakkımdır, taleplerim bu ülkede en temel anayasal haktır” diye ifade etti. (İZMİR)

www.evrensel.net