Nedir bu Diyarbakır meselesi?

Nedir bu Diyarbakır meselesi?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran genel seçimlerinde liste dışı bıraktığı milletvekillerine verdiği yemekli toplantıda, Diyarbakır’dan adaylarına gösterilen tepkiyi değerlendirirken, “Nedir bu Diyarbakır meselesi? Güneydoğu Diyarbakır’dan ibaret değil” dedi. Başbakan Erdoğan, AKP Genel Merkezinde verilen 12 Haziran genel se&cc

15 MİLLETVEKİLİ KATILMADI

ANKA’nın haberine göre, 12 Haziran genel seçimlerinde liste dışı kalan ve kendi istekleriyle aday olmayan 187 milletvekili davet edildi. Yemeğe aralarında Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ve Şırnak Milletvekili Veli Seyda’nda olduğu 15 milletvekilinin katılmadığı kaydedildi. Yaklaşık 170 milletvekilinin katıldığı toplantıda Başbakan Erdoğan bir konuşma yaptı. Milletvekillerine yasama yılı içerisinde partide ve Mecliste verdikleri her türlü katkıya teşekkür ettiği ve milletvekillerine “Gelecek dönemle ilgili ümidi besleyecek bir konuşma yaptığı” ifade edildi.

Erdoğan’ın, Kürt illerinden ve özellikle Diyarbakır’dan gösterilen adayların bölgede zayıf olduğu eleştirilerine tepki gösterdiği belirtildi. Erdoğan’ın toplantıda Diyarbakır adaylarına yönelik eleştirilere karşı; Diyarbakır’dan gösterdiği milletvekili adaylarını savunarak, “Nedir bu Diyarbakır meselesi? Listeye giren adaylar önemli insanlar. Listeleri hazırlarken kriterlerimizi dikkate aldık. Tek tek inceledik. Güneydoğu Diyarbakır’dan ibaret değil. Erzincan, Elazığ, Gaziantep, Mardin… Bunlar da bölge illeri ve hepsi çok önemli” dediği öğrenildi. (ANKARA)

www.evrensel.net