23 Nisan 2011 07:02

Sendikacıların tepesinde Demokles’in Kılıcı sallanıyor

EĞİTİM SEN Tarsus Şube Başkanı Cuma Erçe 15 ay hapse mahkum edildi.Daha önce 2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasına muhalefet etmekten  polisin suç duyurusu ile defalarca mahkemeye giden Erçe, mahkemelerden takipsizlik veya beraat kararı almıştı. Son açılan dava da ise mahkeme bu sefer Erçe&rsquo

Sendikacıların tepesinde Demokles’in Kılıcı sallanıyor

Paylaş

EĞİTİM SEN Tarsus Şube Başkanı Cuma Erçe 15 ay hapse mahkum edildi.

Daha önce 2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasına muhalefet etmekten  polisin suç duyurusu ile defalarca mahkemeye giden Erçe, mahkemelerden takipsizlik veya beraat kararı almıştı. Son açılan dava da ise mahkeme bu sefer Erçe’ye 15 ay hapis cezası verdi.

CMK’nın 231.maddesinde belirtilen “Hükmün açıklanmasının geri bırakılması” gereği, Erçe hakkında bu hüküm uygulandı. Hükmün açıklanmasının geri bıraktırılması maddesi Erçe’nin lehine gibi görünmesine rağmen bununla birlikte Erçe’nin 5 yıl denetim süresine tabi tutulması kararı da verildi.

Kararı değerlendiren Eğitim Sen Tarsus Şube Başkanı Cuma Erçe “Mahkemenin bu kararına, uslu  bir sendikacı ol, sokağa çıkma, AKP politikalarına itiraz etme mesajı verilmektedir. Tepemizde  Demokles’in  kılıcı sallandırılmak istenmektedir” değerlendirmesinde bulundu. (Tarsus/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Katalogla tatil satışlarına kanmayın!

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa