Adana

Adana'da 10 öğrenci tutuklanma talebiyle mahkemede

Patriot füzelerinin Türkiye'ye kurulmasını protesto etmek amacıyla gerçekleştirilen eylemde gözaltına alınan 26 öğrenciden 16'sı serbest bırakılırken, 10'u savcılığa sevk edildi.Patriot füzelerinin Türkiye'ye kurulmasını protesto etmek amacı ile dün İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı nizamiye kapısı ö

Patriot füzelerinin Türkiye'ye kurulmasını protesto etmek amacıyla gerçekleştirilen eylemde gözaltına alınan 26 öğrenciden 16'sı serbest bırakılırken, 10'u savcılığa sevk edildi.

Patriot füzelerinin Türkiye'ye kurulmasını protesto etmek amacı ile dün İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı nizamiye kapısı önünde açıklama yapmak isteyen Gençlik Muhalefeti üyesi 26 kişi, polisin sert müdahalesi sonrası gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan 26 öğrenciden 16'si emniyetteki işlemleri ardından savcılık talimatı ile serbest bırakıldı.

Tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edilen öğrenciler arasında BirGün Muhabiri Duygu Kıskanç da var.  Kıskanç'ın haricinde Mehmet Tayfur Kabacik, Ali Mert Demir, Sevgi Kılıç, Mehmet Balkaya, Cemgil Alp, Mehmet Narin, Barış Tumak, Kendal Öztürk ve Ali Eren Karadağ adlı öğrenciler ise emniyetteki işlemleri ardından öğlen saatlerinde "2911 Toplantı ve gösteri yürüyüşlerine muhalefet etmek", "Görevli memura direnmek ve görevini yaptırmamak" idddiası ile adliyeye sevk edildi. 10 öğrencinin savcılık işlemlerinin başlaması bekleniyor. (ADANA)

www.evrensel.net