Hekim emeği üzerinden oy topluyorlar

Hekim emeği üzerinden oy topluyorlar

Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Keçiören Belediyesi binası içinde “semt polikliniği” açıyor. Üçüncü basamak sağlık hizmeti vermekle görevli Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan, alanında yetkin hekimler Keçiören Belediyesi binası içinde polikl

Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Keçiören Belediyesi binası içinde “semt polikliniği” açıyor. Üçüncü basamak sağlık hizmeti vermekle görevli Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan, alanında yetkin hekimler Keçiören Belediyesi binası içinde poliklinik yapmaya zorlanıyorlar.

Bu durum vatandaşlara billboardlara asılan afişle duyuruluyor, üstelik Keçiören Belediyesi’nin göz polikliniği, belediyenin bir hizmeti olarak.

Sağlık Bakanlığı’nın hekimleri çalışıyor. Muayene ücretlerini Sosyal Güvenlik Kurumu, hem de eğitim ve araştırma hastanesi fiyatı üzerinden ödüyor. Yazılan ilaçların, gözlüklerin parasını Sosyal Güvenlik Kurumu ödüyor. Bunun üzerinden Keçiören Belediyesi kendi reklamını yapıyor, “semt polikliniğini” açan hastanenin adı bir köşede küçücük geçiyor.

Tam da seçim öncesi bunun ne anlama geldiği ortada. Keçiören Belediyesi hekim emeğini kullanarak, kendi reklamını yapıyor. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net