21 Nisan 2011 03:15

İzmir’de Çözüm Çadırı’na sert müdahale

İzmir'de bulunan Demokratik Çözüm Çadırı’ndaki binlerce kişiye polis tarafından müdahale edildi. Müdahale sırasında aralarında BDP Konak İlçe Eşbaşkanı Mahmut Poyraz’ın da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Yaralananların da olduğu müdahalenin ardından 1 aydır kurulu olan Çöz&uu

İzmir’de Çözüm Çadırı’na sert müdahale

Paylaş


YSK’nin aralarında BDP’lilerin de bulunduğu 12 bağımsız milletvekili adayının başvurusunu veto etmesi İzmir’de protesto edildi. Protesto gösterisinin ardından Agora Parkı’nda bulunan Demokratik Çözüm Çadırı’na doğru yürüyüş yapıldı. Yürüyüşün ardından polisler Demokratik Çözüm Çadırı’na müdahale etti. Polisin müdahalesine, Çadır’da bulunan binlerce kişi karşılık verdi. TOMA araçları ve yüzlerce çevik kuvvet polisi ile yapılan müdahalede, polis plastik mermi, gaz bombası ve tazyikli su ile sert müdahalesini uzun süre sürdürdü. Müdahale sırasında çok sayıda kişi plastik mermiden dolayı yaralandı. Kitle de, polislere molotof ve taşlarla karşılık verdi. Uzun süre devam eden olayların ardından aralarında BDP Konak İlçe Eşbaşkanı Mahmut Poyraz’ın da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Saatlerce süren çatışmanın ardından kitle Kadifekale Semti’nde bulunan mahallelerde barikatlar kurarak, polislere karşılık verdi.

Yaşanan olayların ardından polis Agora Ören Yeri yanında bulunan ve yaklaşık 1 aydır kurula bulunan Demokratik Çözüm Çadırı’nı basarak, çadırı kaldırdı. Polis ile göstericiler arasındaki olaylar, Kadifekale Semti’nin bazı sokaklarında devam etti. (İzmir/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Oruç'un cenazesi hastaneden alındı

SONRAKİ HABER

ABD, Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını güncelledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa