20 Nisan 2011 07:58

Mas-Daf işçilerine destek ziyareti

DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan 112 Mas-Daf işçisi eylemlerini Ataşehir’de bulunan şirketin merkezine taşıdı.Düzce Organize Sanayii Bölgesinde faaliyet gösteren Mas-Daf Makine Sanayi’de örgütlendikten yasal kazanılmış hakları (kıdem, ihbar

Mas-Daf işçilerine destek ziyareti

Paylaş

Düzce Organize Sanayii Bölgesinde faaliyet gösteren Mas-Daf Makine Sanayi’de örgütlendikten yasal kazanılmış hakları (kıdem, ihbar vb.) verilmeksizin topluca işten atılan ve şirket merkezinin bulunduğu Ataşehir Ata Çarşı’nın önünde direniş çadırı kuran işçilere dayanışma ziyareti gerçekleştirildi. Dayanışma ziyareti için yapılan yürüyüşe 300’e yakın emekçi katıldı. Yürüyüşte yine DİSK Birleşik Metal-İş’te örgütlendikleri için anayasal hakları için mücadele eden CASPER Bilgisayar işçileri de destek verdi.

Şirket Merkezi önünde esnaf ve bölge halkını bilgilendirmek amacıyla basın açıklaması gerçekleştirildi.

Birleşik Metal-İş Genel Sekteri Mehmet Selçuk Göktaş’ın yaptığı basın açıklamasında; İşçilerin sendikalı olduklarını için işten atılmasını Anayasal bir suç olduğunu söyledi. İşçilerin onurları ve gelecekleri için mücadele ettiğini belirtti. Mas Daf işçilerinin mücadelesinin tüm zorluklara rağmen kazanılıncaya kadar devam edeceği bildirildi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

BAT işçileri kazandı

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa