Eskişehirli sağlık emekçileri grevde

Eskişehirli sağlık emekçileri grevde

13 Mart'ta binlerce sağlık emekçisinin gerçekleştirdiği mitingin ardından aldığı grev kararı Eskişehir’de başarıyla gerçekleştirildi.Hastane çalışanları, doktorlar, tıp fakültesi öğrencileri bu sabah 2 gün sürecek grevi başlattı. “Sağlıkta dönüşüm” programının halk sağlığına ol

13 Mart'ta binlerce sağlık emekçisinin gerçekleştirdiği mitingin ardından aldığı grev kararı Eskişehir’de başarıyla gerçekleştirildi.

Hastane çalışanları, doktorlar, tıp fakültesi öğrencileri bu sabah 2 gün sürecek grevi başlattı. “Sağlıkta dönüşüm” programının halk sağlığına olumsuz etkilerinin yanı sıra çalışanlara olan olumsuz etkilerinin dayanılmaz boyutlara ulaştığını belirten sağlık çalışanları hükümetin sağlık politikalarına tepki gösterdi. Eskişehir Osmangazi Üniversite Hastane Bahçesinde bir araya gelen sağlık çalışanları adına basın açıklamasını okuyan SES Eskişehir Şube Başkanı Dr. Birtürk Özkavak, uygulanan yıkım politikasının Dünya Bankası programı olduğunu belirtti. Defalarca uyarı eylemleri, mitingler ve on binlerce emekçi ile birlikte sokaklara döküldüklerinin söyleyen Özkavak “Adeta kör, sağır ve dilsiziz oynuyorlar” dedi. Eskişehir Tabip Odası adına konuşan Prof. Dr. İlhan Özgüneş de emekçilerin taleplerini sıraladı. (Eskişehir/EVRENSEL)

www.evrensel.net