Çorlulu liseliler de tatmin değil

Çorlulu liseliler de tatmin değil

YGS Sınavında ortaya çıkan şifre skandalına karşı ülke düzeyinde yaygınlaşarak devam eden liselilerin tepkilerine Çorlu da eklendi. Önce "şifre yok" sonra da "şifrenin sevhen olduğunu" söyleyen ÖSYM başkanının açıklamalarından tatmin olan hükümet yetkililerine rağmen haklarına sahip çıkmak ist

Alanda geçlere bir açıklama yapan Eğitim Sen Tekirdağ Şube Yöneticisi Kemal Bilginer YGS’deki şifre skandalının MEB ve ÖSYM'nin haksızlık ve eşitsizlikte gelmiş olduğu son noktayı gösterdiğini belirterek, "Bizler eşit parasız bilimsel demokratik eğitim isteyen Eğitim Sen üyeleri olarak, çocuklarımızın bin türlü haksızlıkla boğuştuğu bu eşitsizlik sistemine karşı mücadelemizi sürdüreceğiz ve öğrencilerimizin bu tarz tertipler ile mağdur edilmelerine izin vermeyeceğiz, sürecin takipçisi olacağız” dedi.

Öğrenciler adına bir açıklama yapan Buket Çınar ise yaşadıkları sıkıntıları açıklarken sınavın iptal edilmesini ve ÖSYM başkanının istifa etmesini talep etti.

Lise ve dershanelerden toplu olarak gelen öğrenciler davul zurna eşliğinde halaylar çektikten sonra dağıldılar. (Çorlu/EVRENSEL)

www.evrensel.net