26 Aralık 2020 14:52

Koca'ya, Saray'daki ziyafeti soran muhabir, Bakanlığın WhatsApp grubundan çıkarıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son basın toplantısında soru sormasına izin verilmeyen Yol TV Muhabiri Özge Uyanık, Bakanlığın WhatsApp grubundan da çıkarıldı.

Fahrettin Koca | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı basın toplantısında Yol TV Muhabiri Özge Uyanık'ın bakana soru sormasına izin verilmemişti. Bunun üzerine sorusunu sosyal medyadan Bakan’a yönelten Uyanık, “Cumhurbaşkanlığında Irak Başbakanı için canlı müzikli ziyafet verildi. Bu tabloyla ilgili yorumunuz ne?" diye sormuştu.

Bu sorunun sosyal medyada gündem olmasının ardından dün akşam saatlerinde Özge Uyanık, hiçbir açıklama yapılmaksızın bu kez Bakanlığın basın WhatsApp grubundan çıkarıldı. Uyanık, geçtiğimiz günlerde yayımladığı videoda her hafta düzenli olarak basın toplantılarına katılmasına rağmen 4 haftadır soru sormasına izin verilmediğini belirtmişti.

Bu gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaşan Uyanık, Bakan Koca’ya “Yol TV muhabiri olarak suçumuz soru sormak mı?” sorusunu yöneltti. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Evrensel Telegram
ÖNCEKİ HABER

AKP'li Cahit Özkan, sahte diplomalı Hamza Yerlikaya'yı savundu: Gurur duyuyoruz

SONRAKİ HABER

Engin Nurşani'ye veda

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...