15 Nisan 2011 13:58

‘Bizim Büyük Çaresizliğimiz’ memleketindeydi

Seyfi Teoman’ın yönetmenliğini yaptığı Bizim Büyük Çaresizliğimiz filminin Ankara galası Cepa AVM’de yapıldı. Barış Bıçakçı’nın aynı adlı romanından uyarladığı film hikayesinin geçtiği Ankara’da büyük ilgi gördü. Galaya filmin yönetmeni Seyfi Teoman ve başrol oyuncularından İlker

‘Bizim Büyük Çaresizliğimiz’ memleketindeydi

Paylaş
Hilal Yağız

ARKADAŞLIK, DOSTLUK, AŞK

Güneş Sayın ise, filmin iki erkek ile bir genç kız arasındaki ilişkiyi anlatırken, dostluğu, arkadaşlığı, aşkı ve birçok duyguyu seyirciye yeniden hatırlattığını ifade etti. Sayın, filmde oynadığı “Nihal” karakterinin büyük bir travma geçirdiğini ve tanımadığı insanların yanında kaldığını ifade etti. Nihal’in çok fazla sivri köşeleri olmayan bir kişilik olduğunu söyleyen Sayın, Nihal’in yaşadığı travmanın etkisiyle içine kapanık bir karakter olduğunu kaydetti. Sayın, kendisinin elinden geldiğince role uyum sağlamaya çalıştığını dile getirdi.

FİLMİN ESAS MESELESİ DOSTLUK

Filmin yönetmeni Seyfi Teoman, filmin Ankara’da geçtiğini kaydetti. Ankara’da yaşayan çok yakın iki arkadaşın yanına gelen bir genç kız ile 2 yıllık ilişkilerinin konu olduğunu söyleyen Teoman, “Bir süre sonra iki arkadaş kıza aşık oluyorlar. Fakat filmin esas meselesi bu iki arkadaşın dostluğu, tercihleri..” dedi. Teoman, filmdeki iki arkadaşın dostluklarını her şeyden önde tuttuklarını belirtti. Kitabı ilk okuduğunda çok sevdiğini ve çok heyecan duyduğunu söyleyen Teoman, o zaman kitabı filme uyarlamayı hedeflediğini ifade etti. Teoman, kitabın yazarı Barış Bıçakçı ile tanıştıklarını, yapımcıdan da böyle bir öneri geldiğini ve filmi çektiklerini belirtti. Romanın bir zihin akışı, yazılmış uzun bir mektup olduğunu söyleyen Teoman, olay olarak kitaba sadık kalmanın çok zor olduğunu, ancak duygu ve tema olarak kitaba sadık kaldıklarını kaydetti. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Sendikal hareketin dönüşümü ve yeniden inşası için...

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa