15 Nisan 2011 13:07

Sarıkaya: Komutanlara ödediğim tazminatı geri talep edeceğim

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSYK)’nun hakkındaki ihraç kararını kaldırmasını değerlendiren eski Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya, “Görevime geri döneceğim ve ayrıca ihraç sebebine dayanarak bazı komutanlara ödediğim tazminatları devletten geri talep edeceğim” dedi.Konuya ilişkin ANKA’nın sorularını yanıtlayan

Sarıkaya: Komutanlara ödediğim tazminatı geri talep edeceğim

Paylaş

Konuya ilişkin ANKA’nın sorularını yanıtlayan Sarıkaya, ihraç kararı ardından sürekli olarak haksızlığa uğradığını düşündüğünü, kendisinden bu iddianame nedeniyle tazminat kazanan komutanlar için tekrar yargı yoluna gideceğini açıkladı.

Sarıkaya’nın hazırladığı Şemdinli İddianamesi’nde “bölgede rüşvetin her kapıyı açtığı, aşiret ağalarının üst rütbeli komutanlarla işbirliği içine girip kaçakçılıktan büyük kazanç elde ettikleri” iddiaları yer almıştı. Bu iddialar üzerine adı geçen komutanlar, tazminat davası açmış ve Sarıkaya tazminat ödemeye mahkum olmuştu.

İhraç kararından sonraki süreci daha çok manevi kayıp olarak değerlendiren Sarıkaya; “O dönem birçok komutana tazminat ödemek zorunda kalmıştım. Bunların geri talebini isteyeceğim. Haklı olduğuma inanıyordum hep. Adalet yerini buldu diye seviniyorum” diye konuştu. (Ankara/ANKA)

ÖNCEKİ HABER

İşçi sınıfının mücadele kararlılığı

SONRAKİ HABER

Çanakkale'de soğuk hava deposunda patlama: 1 işçi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa