22 Kasım 2020 16:00

Kadınlar Kocaeli'de şiddete karşı pedal çevirdi

Kocaeli İstanbul Sözleşmesi İnisiyatifi üyesi kadınlar şiddete karşı pedal çevirdi, 25 Kasım günü yapacakları yaşam zincirine de çağrı yaptı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Ülkenin dört bir yanında kadınlar 25 Kasım'da yan yana geliyor. Kocaeli'de de 25 Kasım günü yan yana gelecek olan kadınlar öncesinde şiddete karşı pedal çevirdi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde kadınlar ülkenin dört bir yanında etkinliklerde ve eylemlerde bir araya gelerek şiddete karşı sözünü söyleyecek. Şiddete, tacize, tecavüze ve haklarına dönük saldırılara karşı sözünü söylemek için Kocaeli'de de yan yana gelecek olan kadınlar, bisiklet turunda buluştu. Şiddete karşı pedal çeviren Kocaeli İstanbul Sözleşmesi İnisiyatifi üyesi kadınlar, 25 Kasım günü yapacakları yaşam zincirine de çağrı yaptı. Yaşam zinciri oluşturarak basın açıklamalarını gerçekleştirecek kadınlar, Kocaelili kadınlara çağrı yaptı.

Kadınlar 25 Kasım günü saat 18.30'da İzmit'te İnsan Hakları (Sabri Yalım) Parkı'nın karşısında Yürüyüş Yolu üzerinde buluşacak. (Kocaeli/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Erdoğan'dan Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş açıklaması: Asla ve asla savunulamaz

SONRAKİ HABER

Uzaktan eğitim yine, yeniden eski sorunlarla başlıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa