Polis idare işbirliği susturamadı

Polis idare işbirliği susturamadı

Rize’nin Fındıklı ilçesinde okullardan çıkıp açıklama yapmaya gelen öğrencilere polis ve idareci işbirliği ile gözdağı vermeye çalışıldı. Eğitim Sen de öğrencilerin açıklamasına destek vererek bu durumu kınadı. Fındıklı’da basın açıklaması yapmak isteyen gençlere okul idaresi ve polis işbirli

Fındıklıdaki liseliler adına Cevdet Hucumoğlu yaptığı açıklamada Öğrenciler emeğinin hakkını isterken, yöneticilerin onlara “provokatör” dediğini belirterek, “Biz hakkımızı savunuyoruz! Biz karanlık bir gelecek istemiyoruz! Milyonlarca genci saf yerine koymanızı istemiyoruz! Kendi yandaşlarınıza bütün yollar mübah mı olacak? Siz nasıl milyonlarca gencin yöneticisi olacaksınız? Biz gençler sizin gibi yöneticilerden daha iyilerini hakediyoruz. Bizler de geleceğimize güvenle bakmak istiyoruz. Biz provokatör değiliz” dedi.

Sınavlar tamamen kaldırılıp, demokratik, bilimsel ve herkesin yeteneklerine göre eğitimini tamamlayacağı bir ülke olana kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirten Hucumoğlu, “Artık mızrak çuvala sığmıyor. Biz geleceğimizi istiyoruz” dedi.

Eğitim Sen Fındıklı Temsilciliği adına konuşan Hamdi Yıldız ise bu işin peşini bırakmayacaklarını belirterek “Sınav sistemi ortadan kalkana kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi. (Rize/EVRENSEL)

www.evrensel.net