28 Ekim 2020 11:25

Öykü Sahne, pandemide ödeyemediği kira borçları nedeniyle kapanıyor

Kadıköy’de 10 yıldır faaliyetlerini sürdüren Öykü Sahne, salgın nedeniyle birikmiş kira borcunu ödeyemedi. Pandemide tiyatrolara yeterli desteğin de sağlanmaması nedeniyle Öykü Sahne kapanıyor.

Fotoğraf: Jonatan Moerman/Unsplash

Paylaş

Pandemi sürecinde oyun sergileyemeyen tiyatro sahneleri tek tek kapanıyor. 2010 yılının Mayıs ayında Tiyatro Açıkça tarafından İstanbul Kadıköy’de açılan tiyatro sahnesi Öykü Sahne, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle birikmiş kira borçları, ilçe yerel yönetimi ve Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan destek görmedikleri için kapanıyor.

Öykü Sahne, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Öykü Sahne; bu süre içinde programında pek çok konuk tiyatroya yer vermiş, atölyelerinde yüzlerce kişiye tiyatro sevgisi aşılamış, oyunculuk alanında düzenli atölyeler yapmış, ustaları sahnesinde ağırlamış, özellikle gençlere kapılarını ardına kadar açmıştı. Tiyatromuzun birikmiş sorunları için çeşitli çatılar altındaki mücadelemizle, kalıcı çözümler üretmeye çalışırken ülkemizde sanat üreten yurttaşlar olarak hakkımız olan, ‘acil’ ‘destek’ ihtiyacımız karşılanmadı! Zaten ‘vergi ve SGK borcumuz olduğu için’ proje desteğine de başvuramamıştık! Başta KOVID salgını olmak üzere; altyapı sorunlarımız, birikmiş kira borçlarımız, şimdiki ilçe yerel yönetimi ve Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmediğimiz için... Sahnemizi kapatıyoruz!” (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Pandemide sınava hazırlan(ama)mak

SONRAKİ HABER

Tıp Fakültesinde hibrit eğitim hayal olmamalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...