16 Ekim 2020 21:52

İstanbul’a sağanak geliyor, sıcaklık düşüyor (16 Ekim 2020)

AKOM tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da güneşli havalar hafta sonu yerini soğuk ve yağışlı havaya bırakacak. Hava sıcaklığı yaklaşık 10 derece düşecek.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

AKOM tarafından yapılan açıklamaya göre, güneşli havalar yerini Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havaya bırakacak. Üç gün boyunca etkili olması beklenen sistem nedeni ile il genelinde sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı yaklaşık 10 derece düşecek.

İBB AKOM’dan yapılan açıklamaya göre İstanbul’da hafta boyunca etkili olan güneşli yaz havası, hafta sonu yerini Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havaya bırakmaya hazırlanıyor. 3 gün boyunca etkisini gösterecek sistem nedeni ile il genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yaşanacağı, halihazırda 27 derece civarında seyreden sıcaklıkların pazartesi gününe kadar 18 derece civarına gerileyeceği tahmin ediliyor.

Yağışların cumartesi (yarın) öğle saatleri (12:00) ile akşam saatleri (21:00) arasında yerel olarak kuvvetli olması beklenilirken, AKOM, vatandaşı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları yönünde uyardı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Trelleborg işçisi Dursun Karataş: Aynı gemideyiz diyorlar ama öyle olmuyor

SONRAKİ HABER

Grev yasağı sonrası Soda Sanayi A.Ş. önünde eylem: Hakkımız olanı istiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...