12 Ekim 2020 12:13

Ankara Tabip Odası: Ali Edizer’i 6 ay meslekten men edebiliriz

Ankara Tabip Odası (ATO) Başkanı Ali Karakoç'tan görevden alınan Ali Edizer’le ilgili açıklama: Onu 6 ay hekimlikten men etme hakkımız var ama ağlık Bakanlığı onayından da geçmesi gerek.

Ali Edizer | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ankara Tabip Odası (ATO) Başkanı Ali Karakoç, sosyal medyada medeni kanunla mücadele ettiğini söylediği ve erkeklere "ikinci eş alın" dediği paylaşımlarıyla tepki çeken Ali Edizer’in açığa alınmasıyla birlikte soruşturma süresince hekimlik yapamayacağını belirtti.

Edizer hakkında kendilerinin de soruşturma açtığını anımsatan Karakoç, Cumhuriyet'e şunları söyledi: “Bu soruşturma sonucu onu 6 ay hekimlikten men etme hakkımız var ama bu kararımız için yargı yolu açık olacak. Bizim vereceğimiz cezanın Sağlık Bakanlığı onayından da geçmesi gerekiyor."

TABİPLİK GÖREVİNDEN DE ALINMIŞTI

Sağlık Bakanlığı, Ali Edizer’in, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki başhekim yardımcılığı görevinden alınmasının ardından tabiplik görevinden de açığa alındığını duyurdu. Edizer’in kadrosu da Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin önerisiyle, Güdül Devlet Hastanesi’ne gönderildi. Yaşanan gelişmeleri değerlendiren ATO Başkanı Karakoç, “Şu anda meslekten men edilmedi ama görevden alındı. İdari görevinden de alındı. Açıkta olduğu süre boyunca hekimlik yapamaz” dedi.

ATO’nun da Edizer hakkında soruşturma açtığını anımsatan Karakoç, “Bizim uyarı cezasından 6 aylık meslekten men cezasına kadar yetkimiz var. Ama bu cezayı yalnız bizim vermemiz yetmiyor. Bu kararın yargı yolu da açık oluyor” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Oruç Reis gemisi için yeni NAVTEX: Doğu Akdeniz'de 22 Ekim'e kadar çalışacak

SONRAKİ HABER

Esenyurt'ta bir erkek evli olduğu kadını öldürdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...