Çerkesler

Fotoğraf: Evrensel

Çerkesler 'anadil' için 17 Nisan'da İstanbul'da

'Anadilde eğitim' ve 'Anadilde radyo-TV yayını' talebiyle Ankara'da miting düzenleyen Çerkes Halkları İnisiyatifi, aynı taleplerle bu kez İstanbul'da sokağa çıkmaya hazırlanıyor.Çerkes Halkları İnisiyatifi öncülüğünde 12 Mart'ta Ankara'da "Anadilde eğitim" ve "Anadilde radyo-TV yay


Çerkes Halkları İnisiyatifi öncülüğünde 12 Mart'ta Ankara'da "Anadilde eğitim" ve "Anadilde radyo-TV yayını" hakkı talebiyle alanlara çıkan Çerkesler, hükümet cephesinden taleplerine cevap gelmemesi üzerine ikinci bir miting yapma kararı aldı. Çerkes Halkları İnisiyatifi'nin çağrısı ile İstanbul Kadıköy'de 17 Nisan Pazar günü miting düzenlenecek. Saat 12.30'da Et Balık Kurumu önünde bir araya gelecek olan Çerkesler, buradan "Anadilde eğitim" ve "Anadilde radyo-TV yayın" taleplerini içeren pankart ve dövizlerle kortejler halinde İskele Meydanı'na yürüyecek.

Yürüyüşün ardından ise, meydana kurulacak platform üye Çerkes mücadelesinin önemli isimleri yapacakları konuşmalarla talepleri konusunda hükümete adım atmaya davet edecek. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net