18 Eylül 2020 17:28

14 yaşındaki kızına istismarda bulunan kadın ve sevgilisine 48 yıl hapis cezası

Eskişehir’de 14 yaşındaki kızını istismar eden Ö.A. adlı kadın 28 yıl 3 ay hapis cezasına, sevgilisi 20 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Eskişehir'de 14 yaşındaki kız çocuğunu, sevgilisi ile cinsel ilişkiye zorlayan ve çıplak görüntülerini çeken anne Ö.A. (33) 28 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ö.A'nın sevgilisi Hasan Hüseyin Kınık'a (48) da 20 yıl 3 ay hapis cezası verildi.  

6 Mart'ta Eskişehir 2’nci Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanan Ö.A. ve Hasan Hüseyin Kınık hakkında "çocuğa karşı cinsel taciz, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, çocuğun cinsel istismarı, tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından 9 yıl 6 aydan 23 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Savcılık, "çocuğun cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarınden verilecek cezaların 2 kez yarı oranda artırılmasını da talep etti.

TAHLİYE KARARINA İTİRAZ ÜZERİNE TUTUKLANDILAR

Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Ö.A. ve Hasan Hüseyin Kınık’ın aylık tutukluluk incelemesinde, geçen 22 Nisan günü, yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol koyarak tahliye kararı verdi. Çocuğun babasının itirazı üzerine ikili yeniden gözaltına alınıp, tutuklandı.

Eskişehir 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanıkla Ö.A. ve Hasan Hüseyin Kınık, cezaevinden SEGBİS ile bağlandı. Eskişehir Barosu Çocuk Hakları Komisyon üyeleri ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatının da katıldığı duruşmada mahkeme, anne Ö.A.'a "çocuğun cinsel istismarı" suçundan 15 yıl, "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 3 yıl 18 ay, "müstehcen görüntü içeren ürünlerin üretiminde çocuğun kullanılması" suçundan 7 yıl 6 ay, "çocuğa müstehcen görüntülerin gösterilmesi" suçundan da 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Hasan Hüseyin Kınık’ı da "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 3 yıl 18 ay, "çocuğun cinsel istismarı" suçundan 10 yıl, "müstehcen görüntü içeren ürünlerin üretiminde çocuğun kullanılması" suçundan 3 yıl 9 ay, "şantaj" suçundan 1 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme Ö.A.'nın toplam 28 yıl 3 ay, Hasan Hüseyin Kınık’ın toplam 20 yıl 3 ay hapis cezalarına herhangi bir indirim uygulanmadı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Milli Savunma Bakanı Akar: Doğu Akdeniz'de AB’nin kural koyma yetkisi yok

SONRAKİ HABER

İskenderun Kadın Platformundan çağrı: Şiddetle mücadelede eylem planı hazırlansın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...