29 Temmuz 2020 22:25

Kovid-19 testi pozitif çıkan ve engelli çocuğu bulunan hasta, hastaneye götürülmedi

Koronavirüs şüphesiyle test yaptıran ve pozitif sonucu bu sabah evine ulaşan yurttaşın ambulansla hastaneye kaldırılma talebi "Sırada 20 kişi var, sıranızı bekleyin” denilerek karşılanmadı.

Fotoğraf: Aytaç Ünal/AA

Paylaş

Diyarbakır'da koronavirüs şüphesiyle hastaneye gidip test yaptıran ve pozitif sonucu bu sabah evine ulaşan yurttaşın ambulansla hastaneye kaldırılma talebi "Sırada 20 kişi var, sıranızı bekleyin” denilerek karşılanmadı. Evinde engelli çocuğu bulunan ve nefes almakta güçlük çektiğini belirten yurttaş hayatı için endişeli.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde yaşayan Besna Parlak (41) koronavirüs şüphesi ile Silvan Devlet Hastanesin gidip test yaptırdı. Parlak’a pozitif çıkan test sonucunu bu sabah saat 10.00’da hastane yetkilileri verdi. Silvan Devlet Hastanesini arayıp ambulans talebinde bulunan Parlak, hastanenin, “Sırada 20 vaka var. Sıranızı bekleyin” yanıtı ile karşılaştı.

Konuşmakta ve nefes almakta güçlük çektiğini belirten Parlak, evde engelli bir çocuğunun olduğunu ve hem kendi hem de çocuğunun hayatından endişe ettiğini kaydetti.

Sabah saat 10.00’dan beri evde bekletildiğini dile getiren Parlak, her geçen saat durumunun daha kötüye gittiğini, hastaneye götürülmemesi durumunda virüsün evdeki diğer bireylere de bulaşma riskinin arttığını söyledi. (Diyarbakır/MA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Almanya’da TKP/ML davasında ağır cezalar verildi

SONRAKİ HABER

Bağımlılık kurları fırlattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...