29 Temmuz 2020 17:05

Munzur Festivali koronavirüs salgını sebebiyle bu yıl düzenlenmeyecek

Dersim Belediyesi ve Dersim Dernekler Federasyonu, Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin koronavirüs pandemisi sebebiyle bu yıl düzenlenmeyeceğini duyurdu.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Dersim Belediyesi ve Dersim Dernekler Federasyonu, her yıl düzenlenen Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin koronavirüs salgını sebebiyle bu yıl gerçekleştirilmeyeceğini duyurdu.

Yapılan yazılı açıklamada, Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin Dersimlilerin tarihine, kültürüne, inancına, diline ve doğasına sahip çıkma çabası olduğu belirtilerek, "Müzikten ekolojiye, felsefeden güzel sanatlara, tiyatrodan sinemaya, kadın atölyesinden çocuk atölyesine kadar birçok etkinlikle 20'nci Munzur Kültür ve Doğa Festivaliyle sizlerle buluşmayı planlıyorduk. Yakın zamanda Munzur Özgür Aksın Meclisi bileşenleriyle yapılan toplantıda, ortaya çıkan eğilim doğrultusunda bu yıl dünyayı etkisi altına alan pandemi koşullarından kaynaklı, festivalimizi halk sağlığını gözettiğimiz ve yeni risklerin ortaya çıkmasını engellemek adına bir yıl sonra 20'nci yılın coşkusuyla gerçekleştireceğimizi ilan ediyoruz. Bu bağlamda festivalimiz bu sene zorunlu nedenlerden kaynaklı ertelense de Dersim’de planlanan yıkım projelerine karşı alanlarda olacağımızı belirtmek istiyoruz" denildi. (Dersim/MA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

CHP, "sosyal medyaya sansür yasası"nın iptali için AYM'ye başvuruda bulunacak

SONRAKİ HABER

TYS: Edebiyat emekçisi Timuçin Özyürekli’yi yitirdik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...