14 Nisan 2011 10:36

Bayer’de anlaşma sağlandı

PETROL-İŞ Sendikasının örgütlü olduğu Bayer İlaç fabrikasında süren toplusözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlandı. İşçiler, sözleşme görüşmelerine kurdukları iş yeri komitesiyle hazırlanmıştı.Sözleşmeyle 2003 yılından önce işe giren işçilerin ücretlerine 135 lira, 2003 yılında

Bayer’de anlaşma sağlandı

Paylaş

PETROL-İŞ Sendikasının örgütlü olduğu Bayer İlaç fabrikasında süren toplusözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlandı. İşçiler, sözleşme görüşmelerine kurdukları iş yeri komitesiyle hazırlanmıştı.

Sözleşmeyle 2003 yılından önce işe giren işçilerin ücretlerine 135 lira, 2003 yılından sonra işbaşı yapan işçilerin ücretlerine ise 135 artı 35 lira zam yapıldı.

Sözleşmeye ilişkin gazetemize konuşan Petrol-İş İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Reşat Tüysüz sözleşmenin iş yerinde oluşturulan komite ve 2003 öncesi işe giren işçilerin fedakarlığıyla gerçekleştiğini söyledi.

İŞ YERİ KOMİTELERİ

Sözleşme görüşmelerine girmeden önce kurdukları komitelerde tartışmalar yaptıklarını ifade eden Tüysüz “Taleplerimizi işçi arkadaşlarımızla birlikte hazırlamamız başarımızın en büyük nedenidir. İş yerinde birlikte yaptığımız eylemler ve arkadaşlarımızın fedakarlığı sonucu iyileştirmelerde 1. ve 2. yıl için 35 lira kazandık. Sosyal haklarda da ortalama yüzde 11 zam aldık” diye konuştu.

TOPLUSÖZLEŞMEDEN 1 MAYIS KOMİTELERİNE

Toplusözleşme komitelerini, sendika üyelerini İşçi Sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü olan  1 Mayısa taşımak için 1 Mayıs komitelerine dönüştürdüklerini dile getiren Tüysüz, 1 Mayıs hazırlıklarına başladıklarını bildirdi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Urfa’nın kaybedilenlerinin öyküsü

SONRAKİ HABER

Lavrov: İdlib'de teröristler Rusya-Türkiye mutabakatını ihlal ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa