01 Temmuz 2020 07:45

Arnavutköy'de aynı apartmanda yaşayan 10 kişi böcek ilacından zehirlendi

İstanbul Arnavutköy'deki bir apartmanda böceklerden kurtulmak için sıkılan ilaçtan zehirlenen 10 kişi hastaneye kaldırıldı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İstanbul Atnavutköy'de yaklaşık 30 kişinin yaşadığı apartmanda bodrum katı ve merdivenlerdeki böcekler sebebiyle sıkılan ilaçtan zehirlenen 10 kişi hastaneye kaldırıldı.

Olay, Merkez Mahallesi Baykan Sokak'ta 23.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, sokak üzerinde bulunan yaklaşık 30 kişinin yaşadığı bir apartmanın bodrum katında ve merdivenlerinde görülen böceklerinden kurtulmak amacıyla apartman sakinlerinden biri ilaçlama yaptı. Sıkılan böcek ilacından dolayı apartman sakinleri zehirlendi. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi ve polis sevk edildi.

1'İ HAMİLE 10 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

İlk müdahalesi olay yerinde yapılan zehirlenenlerden Esengül T., Emine Yüksel Ç., Hüsna Selin K. Ramazan T., Zahide T. ve Sevgi K. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne; Perihan T., Hatice A., Fatmanur A. ve Hüseyin A. ise Arnavutköy Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Zehirlenenlerden birinin hamile olduğu öğrenildi.

APARTMAN ÇEVRESİNDE ÖNLEM ALINDI

Polis, apartmanı tamamen tahliye ederken giriş olmaması için önlem aldı. Apartmanda Arnavutköy Sağlık Müdürlüğü ve Arnavutköy İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevlilerinin inceleme yapacağı öğrenildi.

Olayla ilgili konuşan bir mahalleli "İlaç sıktıktan sonra zehirlenmişler. Kalabalık bir bina, böcek ilacı sıkmışlar" dedi. Başka bir mahalleli ise "Hamile bir kadın vardı. Fenalaşmıştı. Ambulansla götürdüler" diye konuştu. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

"Minsk Çalışma Grubu"nun toplantısından mayınları temizleme planı çıktı

SONRAKİ HABER

Forum | Mimar ve Mühendisler: Kıdem tazminatı bizim de kırmızı çizgimiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...