30 Haziran 2020 04:34

Maltepe Belediyesi işçileri: Kıdem hakkımız için mücadele etmek zorundayız

"Konfederasyonlara sesleniyoruz; yüzünüzü işçi sınıfına, işyerlerine dönün, kıdem tazminatı kırmızı çizgimiz diyerek kapalı kapılar arkasında pazarlıklara girmeyin."

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Maltepe Belediyesi İşçileri

Merhaba Evrensel okurları, aylardır koronavirüs tehdidi altında çalışmak zorunda kalan arkadaşlarımız virüse yakalandı. Kimimiz de yakalanıp yakalanmadığını bilmeyerek çalışmaya devam ediyoruz.

İşçinin sağlığını yaşamını hiçe sayan hükümetin uygulamaları yüzünden büyük fabrikalarda, kamu görevi yapan belediyelerde çalışan işçiler çalışmaya zorlandı. Bizler yaşamımızı tehlikeye atan bu anlayışa karşı ücretli izin, zorunlu işler dışında tüm işletmelerin kapatılması gibi taleplerimiz için nasıl mücadele etmemiz gerektiği ile ilgili tartışmalar sürdürürken salgını fırsat bilerek, işçi sınıfının yüz yıl önce bedel ödeyerek kazandığı hakka yani kıdem tazminatımıza göz diktiler.

İş güvencemiz olan kıdem tazminatımız AKP hükümeti tarafından gasbedilmek isteniyor. Başta örgütlü örgüsüz tüm işçilerin ortak mücadelesi ile kıdem tazminatımıza göz dikenlere karşı bulunduğumuz her yerde komiteler kurarak ortak mücadele etmek zorundayız. Konfederasyon farkı gözetmeksizin işçi sendikaları birlikte hareket etmek zorundalar. AKP Hükümeti çok yakın tarihte kıdem tazminatını Meclise getirecek. İş işten geçmeden işyerlerinden başlayarak kıdem tazminatımızın gasbına karşı genel grevi örgütlemek zorundayız. Sadece basın açıklamaları yaparak işçi sınıfının kazanımları korunamaz.

Buradan Maltepe Belediyesi işçileri olarak konfederasyonlara sesleniyoruz; yüzünüzü işçi sınıfına, işyerlerine dönün, kıdem tazminatı kırmızı çizgimiz diyerek kapalı kapılar arkasında pazarlıklara girmeyin. Son kalemiz olan kıdem tazminatı bizim iş güvencemizdir. Kıdem tazminatı hakkımızı gasbettirmeyeceğiz!

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kovid-19'u atlatan 28 yaşındaki acil hekimi uyardı: Genciz, ayakta atlatırız demeyin

SONRAKİ HABER

ÇİMSATAŞ'ta Kovid-19'a rastlanmasına rağmen işçilere test yapılmıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa