28 Haziran 2020 23:18

Küçükçekmece'de öğrenciler, YKS'nin bitiminden 30 dakika önce sınıftan çıkarıldı

İstanbul'da Küçükçekmece Eşref Bitlis Anadolu Lisesi'nde YKS'ye giren öğrencilerden bazıları, gözetmenin hatası sonucu sınavın bitmesinden 30 dakika önce sınıftan çıkarıldı.

Fotoğraf: Fırat Özdemir/AA

Paylaş

İstanbul Küçükçekmece Eşref Bitlis Anadolu Lisesi'nde bir sınıfta öğrenciler sınavın bitimesine yarım saat kala sınıftan çıkarıldı. Tepkilerini sosyal medyadan duyurmaya çalışan öğrenciler Evrensel'e açıklamalarda bulundu.

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde bulunan Eşref Bitlis Anadolu Lisesi'nde 12 öğrencinin sınava girdiği bir sınıfta sınav gözetmeni, öğrencileri sınavın bitimine yarım saat kala sınıftan çıkardı. Sınıftan çıktıktan sonra sınavın bitimine 30 dakika olduğunu fark eden 5 öğrenci okulun ÖSYM sorumlusuna ulaştı. Olayla ilgili tutanak tutuldu.

Sınıftan çıkarılan öğrencilerden biri olan Beril Büşra Taşkın, "Gözetmen sınavın 12.30'da bittiğini zannederek sınavın bitmesine yarım saat kala bizi sınıftan çıkardı. Dışarıya çıkıp daha yarım saatimizin olduğunu fark edene kadar zaten sınav bitmişti. Geri döndüğümüzde bizi içeriye almadılar" dedi. Sınıfta kendisiyle birlikte 12 kişinin olduğunu ifade eden Büşra Taşkın, "5 öğrenci durumu fark edip polisin yanına gittik. YÖK sorumlusu gelip bizi sakinleştirmeye çalıştı. Herhangi bir açıklama yapılmadı, tutanak tutulduğu ve ÖSYM'ye bildirildiği söylendi" diye konuştu.

Gözetmenin hatası yüzünden mağdur olduklarını ifade eden Büşra Taşkın, "Uzmanlar 30 dakikanın 22 soruya denk geldiğini söyledi biz de bu yüzden ek puan talep ediyoruz. Eğer böyle bir çözüm bulunmazsa tüm sorumlulara dava açacağız" dedi.

Sosyal medyada yayılan videolarda ÖSYM sorumlusunun linç edildiğini söyleyen Büşra Taşkın, "ÖSYM sorumlusu hatalıymış gibi görünmüş oysa sorumlu bize yardımcı olmaya çalıştı" dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İTÜ öğrencilerinin tepkisi üzerine rektörlük geri adım attı

SONRAKİ HABER

Tabip odaları seçimleri

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...