19 Haziran 2020 21:53

Kayınbiraderinin baltalı saldırısına uğrayan kadın: Ceza almasını istiyorum

Eşinin kardeşinin baltalı saldırısına uğrayan kadın "Beni komşularım kurtardı. Yoksa üç günlük ölüydüm” dedi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Ordu'nun Gölköy ilçesinde, eşinin kardeşi Murat Taş'ın (70) baltalı saldırısı sonucu başından yaralanan Sevim Taş (66), hastanedeki tedavisinin ardından taburcu oldu. Sevim Taş, “Beni komşularım kurtardı. Yoksa üç günlük ölüydüm” dedi.

DHA'nın haberine göre 11 Haziran perşembe günü, Gölköy'e bağlı Kale Mahallesi’nde Sevim Taş, eşinin kardeşi Murat Taş'ın arazi anlaşmazlığı iddiasıyla baltalı saldırısına uğradı. Başından yaralanan Sevim Taş, yakınları tarafından Ordu Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Murat Taş jandarma tarafından gözaltına alındı. Gölköy Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Murat Taş tutuklandı. 

"CEZA ALMASINI İSTİYORUM"

Sevim Taş ise hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Komşuları tarafından ölmekten kurtarıldığını anlatan Taş, "10 yıldır bize aynı şeyleri yaşatıyor. Her sene böyle bu adam. Ceza almasını istiyorum” dedi. Sevim Taş’ın eşi Recep Taş da kardeşi ile daha önce de sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek, “Benim kalbimde pil var. Eşimi kurtarmaya çalışırken beni yerde sürükledi, devamlı vurdu” diye konuştu.

Geçen yıl Murat Taş'ın saldırısına uğrayan Saniye Çapa ise, “Yaklaşık 8 ay önce Murat Taş bana da saldırdı. Beni dövdü, yerlere savurdu. Karakola gidip şikayetçi oldum ama ceza almadı. Ramazan ayında da samanlığımı yaktı. Mahalle olarak bundan rahatsızız. Ben davacıyım. Şikayetimden vazgeçmedim. Ceza almasını istiyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Afganistanlı Çoban Mawledin: 6 bine çoban yok, bize onun yarısı da yok

SONRAKİ HABER

Pandemide mülteci işçi olmak: Hayata hep sıfırdan ve güvencesiz başlamak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...