16 Haziran 2020 21:10

Hacettepe Üniversitesi'nde tepkiler üzerine yurttan çıkış tarihi uzatıldı

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı öğrencilerin tepkisi üzerine yurttan çıkış tarihini 7 gün uzattı.

Fotoğraf: sksdb.hacettepe.edu.tr'den ekran görüntüsü alınmıştır.

Paylaş

Hacettepe Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada yurtlarda ve konukevlerinde kalan öğrencilerin 20 Haziran 2020 ile 10 Temmuz 2020 tarihlerinde yurdun dezenfekte edileceği gerekçesiyle çıkması istendi. Öğrencilerin yoğun tepkisi üzerine tarih 17 Temmuz'a uzatıldı.

Açıklanan tarihlerin final haftasına denk gelmesi, vaka sayısının artması ve otobüs fiyatlarındaki pahalılık sebebiyle öğrenciler karara #hacettepeyurtçıkışıistemiyor hashtagi ile sosyal medyada tepki gösterdi.

Tepkiler sonucunda Hacettepe Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı eşyaların çıkarılma tarih aralığının genişlediğine dair bir açıklama paylaştı. Yapılan açıklamada "Öğrencilerimizden gelen yoğun talep üzerine süre 17 Temmuz 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Bu süre sonuna kadar alınmayan eşyalarınız Başkanlığımız personeli tarafından gerekli önlemler alınarak muhafaza edilecektir. Ancak öğrencilerimiz tarafından alınamayan eşyalardan yönetimimiz sorumlu değildir" denildi. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Buca'da salgın döneminde evlerin yıkılmasına tepki

SONRAKİ HABER

Erdoğan'ın maaş zammını duyuran EMEP yöneticisine kovuşturmaya gerek yok kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...