09 Haziran 2020 10:03

AB'den Covid-19 mücadelesindeki firmalara 314 milyon avro hibe

AB, Covid-19 ile mücadeleye doğrudan katılan ve pandeminin etkilerinden sıyrılma sürecindeki ekonomiye destek olan firmalara toplam 314 milyon avro hibe ettiğini açıkladı.

Fotoğraf: Unsplash

Paylaş

Avrupa Birliği (AB), Covid-19 ile mücadeleye doğrudan katılan ve pandeminin etkilerinden sıyrılma sürecindeki ekonomiye destek olan firmalara toplam 314 milyon euro hibe ettiğini açıkladı.

Avrupa Komisyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, bu hibenin 166 milyon euro tutarındaki bölümü, Avrupa Yenilikçilik Konseyi üzerinden, antikor tedavisi ya da ventilasyon gözlem sistemleri gibi, Covid-19 ile doğrudan mücadele işlerinde çalışan toplam 36 firmaya verildi.

Açıklamada, kalan 148 milyon euroluk bölümün de AB'nin toparlanma planına destek olan firmalara hibe edileceği belirtildi.

AB'nin Yenilikçilik, Araştırma, Kültür, Eğitim ve Gençlik Komiseri Mariya Gabriel, "Avrupa Yenilikçilik Konseyi'ne yönelik artan desteklerimiz, onların potansiyelini harekete geçirecek ve coronavirüs ile mücadelemizi ve toparlanmamıza yardımcı olacaktır" dedi. (İstanbul/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'da sendikacı ile HDP’lilerin olduğu 6 kişi, Adana’da ise 7 kişi tutuklandı

SONRAKİ HABER

Helen Yayı'nda 7 büyüklüğünde deprem bekleniyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...