07 Haziran 2020 09:35

ABD'de eylemler için "Binalar da Önemli" manşeti atan gazetenin editörü istifa etti

ABD’de The Philadelphia Inquirer gazetesi, eylemler sırasında “işyerlerinin zarar gördüğü” gerekçesiyle “Binalar da Önemli” manşeti atmasının ardından gelen tepkiler üzerine editör istifa etti.

Fotoğraf: Ben Hendren/AA

Paylaş

ABD'nin Philadelphia kentinde polis şiddeti sonucu George Floyd'un hayatını kaybetmesiyle başlayan eylemlerin ardından ''Binalar da Önemli'' manşeti atan yerel gazetenin editörü tepkiler üzerine istifa etti.

ABD basınında yer alan haberlere göre, The Philadelphia Inquirer gazetesi,eylemler sırasında ''işyerlerinin zarar gördüğü'' gerekçesiyle ''Binalar da Önemli'' manşeti atan editör Stan Wischnowski'nin istifa ettiğini açıkladı.

Gazete, atılan manşetin ''çok büyük bir hata'' olduğunu kabul ederek özür diledi. Gazetenin manşetine, çalışanları da tepki göstermiş ve kınamıştı.

46 yaşındaki George Floyd'un Minneapolis’te polisler tarafından gözaltına alınırken bir polisin uzun süre ensesine diziyle basması sonucu hayatını kaybetmesi, ülkede siyahlara yönelik polis şiddeti ve ırkçılık tartışmalarını tekrar alevlendirmişti.

Eylemler, olayların başladığı Minneapolis'ten ülke genelinde pek çok kente yayılmış, birçok eyalette ulusal muhafızlar görevlendirilmişti. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Fransa'da ırkçılık karşıtı eylemler düzenlendi

SONRAKİ HABER

Trump yönetiminin Washington'daki eylemler için 10 bin asker istediği iddia edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...