26 Mayıs 2020 16:29

Avukat Kazım Yiğit Akalın: Odatv aslında kapalı

Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nun MİT kanununa muhalefetten cezaevinde olduğu Odatv hâlâ kapalı. 

Fotoğraflar, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun twitter hesaplarından alınmıştır.

Paylaş

Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nun MİT kanununa muhalefetten cezaevinde olduğu Odatv hâlâ kapalı. 

Avukat Kazım Yiğit Akalın Odatv’de yayımlanan yazısında “Teknolojik imkanlar sayesinde (Ya da nedeniyle mi demeli aslında?) açık olduğu zannedilen odatv4.com internet haber sitesi 2 ayı aşkın süredir hukuksuz bir şekilde hâlâ kapalı/yasaklı bir sitedir.” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğünün başvurusunda en dikkat çekici noktanın Odatv’nin “Kaynaksız ve teyitsiz haber yaptığı” iddiası olduğunu söyleyen Yiğit “İddianın gülünçlüğü bir yana, nasıl haber yazılacağı, nasıl gazetecilik yapılacağı emniyetten mi öğrenilmeli? Bu mudur demokrasinin 4. kuvveti ‘Basının’ hak ettiği mertebe?” diye sordu. 

Avukat Yiğit Odatv’nin hâlâ sansürlü ve kapanmış bir haber sitesi olduğunu belirterek “Bakmayın şu anda bir şekilde girilebildiğine, bu sanal gerçeklik size aslını unutturmasın, Adalet Bakanı’nın daha birkaç ay önce söylediğinin tersine hâlâ tüm hukuk düzenlerine karşı gelecek şekilde bir haber sitesi tümüyle kapatılıyor bu ülkede” dedi. (MEDYA SERVİSİ)

{{398826}}

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Anne ve bebek masrafı bir yılda yüzde 35 arttı

SONRAKİ HABER

Önce virüs şimdi de ani hava değişimi çiftçileri perişan etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...