23 Mayıs 2020 17:49

Kocaeli'de 2 berberde daha Kovid-19 testi pozitif çıktı!

Kocaeli'de Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan Kovid-19 testi sonuca 2 berberin pozitif olduğu ortaya çıktı. Başiskele'de de benzer bir durum yaşanmış, müşteriler karantinaya alınmıştı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan Kovid-19 testi sonuca 2 berberin pozitif olduğu ortaya çıktı. Başiskele'de de benzer bir durum yaşanmış, müşteriler karantinaya alınmıştı.

Başiskele'de yaşanan olayın ardından ilçe sağlık müdürlükleri, Kocaeli'de  12 ilçede berberlere koronavirüs testi yaptı. Kartepe Gazetesi’nin haberine göre, ilçede yapılan test sonuçları belli oldu. İlçede 108 berberden 2’sinde koronavirüs testi pozitif çıktı, 36 kuaför içerisinde ise test sonucu pozitif çıkan yok. Hastaneye kaldırılan iki berberin tedavilerine başlanırken, dükkanları da kapatıldı. Koronavirüs testleri pozitif çıkan iki berberin açıldıkları süre içerisinde müşterisi olup traş ettiği kişilere de ulaşılıp test yapıldı. Bu kişiler de karantinaya alındı.

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ: TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM

Konuyla ilgili açıklama yapan Kartepe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan, "İlçemizde hizmet veren tüm berber, kuaför ve çalışanlarına geçtiğimiz hafta sonu koronavirüs testini yaptık. Zorunlu olarak yapılan bu uygulama ilk defa Kartepe’de yapıldı. Yapılan testler sonucu Kartepe’de hizmet veren iki berberde koronavirüs test sonucu pozitif, diğer berber ve kuaförlerimizin test sonuçları negatif çıktı. Ancak şu bilinmeli ki salgın hala devam etmekte, tehlike geçmiş değil, hala aramızda kol geziyor. Bu nedenle lütfen tedbiri elden bırakmayalım, hijyen kurallarına uyalım, sosyal mesafeye dikkat edelim" dedi. (Kocaeli/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Ağrı'da 10 gün içerisinde iki kadın şüpheli şekilde hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

“İktidar şiddeti önlemek yerine kadın örgütlerini sindirmeye çalışıyor”

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...