21 Mayıs 2020 16:48

Petrol Ofisi Derince'de 14 kimyasal tank daha istiyor

Derince’de bulunan Petrol Ofisi, kapasite artışına gidiyor. Bu kapasite artışıyla bölgeye 14 kimyasal tank daha yapılması hedefleniyor.

Uydu fotoğrafı: Google Maps

Paylaş

Kocaeli’de özellikle İzmit Körfezi’nin çevresi adeta akaryakıt ve kimyasal tanklarla çevrilmiş durumdayken daha fazlası da isteniyor.

Petrol Ofisinin kapasite artışı ile ilgili hazırladığı projeye göre, tesise 14 yeni tank ve mevcut bir tankın yerine ise yeni tank yapılacak. Böylece 23 bin 805 metreküplük bir artış olacak. Bununla birlikte tesiste 25 bin metreküp hacme sahip depolama ambarı yapılacak. Projeye esas toplam depolama kapasitesi 48 bin 805 metreküp olacak. Tesisin mevcut durumdaki izinli madeni yağ depolama kapasitesi 66 bin 445 metreküp, izinli akaryakıt depolama kapasitesi ise 432 bin 69 metreküp.  

ÇED SÜRECİ BAŞLADI

Proje kapsamında yapılması planlanan yatırımların bedelinin ise 93 milyon 500 bin lira olduğu açıklandı. Hazırlanan proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunuldu. Yapılan inceleme sonrası proje ile ilgili ÇED süreci başlatıldı. ÇED süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığına iletilebilecek. (Kocaeli/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Fındık üreticileri hasat için formül arıyor

SONRAKİ HABER

Adana’da avukatlar Eren Yıldırım’ın tahliye edilmesini istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...